Tým hry BOCCIA

BOROVANŠTÍ BORCI

Nazaret má svůj tým pro integrovanou bocciu „Borovanští borci“. Boccia je upravenou verzí francouzského petangu, hraje se vsedě, aby byly vyrovnány podmínky lidí na vozíku s chodícími.

Naši uživatelé pravidelně dvakrát týdně trénují a několikrát do roka vyjíždí na turnaje v této hře do Českých Budějovic či Soběslavi. Náš tým je zařazen do první ligy Jihočeské ligy v integrované boccie (www.). V září 2018 jsme pro velký zájem otevřeli tým pro další zájemce a nastavili systém střídání. Hrajeme pro radost, nikoliv pro výkon. Nejen výhrami, ale také účastí a prohrami se toho mnoho učíme.

Pro zajímavost by se dalo zmínit, že iBoccia je již od roku 1984 oficiálním paralympijským sportem a je prvotně určena lidem s vážnými poruchami pohybnosti. U nás tuto hru nehrají jen klienti s takovouto poruchou ale i lidé s jinými hendikepy, přičemž jediná podmínka pro účast je, že hráč musí při souboji sedět takže buď na vozíku nebo na židli. Hráči mají k dispozici dobře uchopitelné kožené míčky červené a modré barvy, podle nichž jsou rozděleni v družstvech. Důležitou roli hraje bílý míček, tzv. „Jack“, jeho vhozením do pole určený hráč zahajuje hru, ostatní se pak postupně snaží dostat míčky své barvy co nejblíže k Jacku. Vyhrává ten, jehož míčky jsou u Jacka v početní převaze.