Vánoční strom 2020

Milí přátelé Nazaretu,

blíží se Vánoce a s tím i čas obdarovávání. I naši klienti se těší na dárky a tak jsme si níže dovolili připravit seznam jejich přání.

Ale i seznam věcí, které u nás v Nazaretu určitě najdou uplatnění.

 • Dálniční známky
  Mít dvě auta je pro nás existenční záležitosti. Pro naše kolegy na vozíku je to mnohdy jediná možnost, jak se dostat do světa –vozíme je na výlety, návštěvy, domů. A naše zboží musíme dopravit ke svým zákazníkům – na trhy či do obchodů, což není vždy jen v našem okolí. No a právě k tomu potřebujeme 2 roční dálniční známky na osobní automobily. Cena jedné známky  1.500,-Kč.
 • Čistící prostředky
  Hodí se nám opravdu cokoli, čím ušetříme např. jar, kapsle do myčky, houbičky na nádobí, mýdla, prací prášek, přípravek na podlahy, papírové ručníky, ale taky toaletní papír :-)
 • Papírenské zboží
  Např. papír do tiskárny, ale i čtvrtky na kreslení, barvy na textil, celofán, laminovací fólie, balící papír, stolní kalendáře...
 • Fotografie na výzdobu chodby ​​​​​​
  Máme krásné černobílé fotografie ze života Nazaretu.Potřebujeme je vytisknout na desky velikosti A3 a vylepšit jimi chodbu. Klienti a zaměstnanci si tak budou moci každý den připomínat, jak se věci mění či nemění. Cena cca 500,-Kč
 • Hladinka pro nevidomé
  Jedná se o indikátor hladiny vody v hrnečku pro nevidomé. Zavěsí se na hrnek a začne pískat, když je nalito. Naši kolegové si už při každodenním vaření kávy či čaje nebudou muset pálit prsty! Cena cca 350,-Kč.
 • Kolečková židle
  U nás v chráněné dílně pracují dvě nevidomě dámy, obě pracují s hlínou. Vyrábějí misky, hrnky, talířky a mnoho dalšího - jedna ze spirálek, druhá z kuliček. Jsou to naše stálice a jejich výrobky jsou neodmyslitelnou součástí našeho sortimentu. Jedna věc by jejich práci mohla zpříjemnit a udělat pohodlnější a to by byla kolečková židle. Cena cca 1.750,-Kč.
 • Rychlovarná konvice
  V rukodělné keramické chráněné dílně pracuje 6 našich kolegů. Již dlouho si vaří čaj a kávu v legrační malinké prastaré konvici, která už volá po odchodu do důchodu. Potřebovali by tedy novou důstojnou varnou konvici. Cena cca 300,-Kč.
 • Věšák na karimatky
  Naše cvičební karimatky se využívají na relaxační a rehabilitační cvičení - jednou ve čtvrtek, podruhé v pátek. Problémem je to, že nemáme způsob jak karimatky větrat a vyndané po týdnu z úložného prostoru pod postelí nejsou úplně voňavé. Montáží takového věšáku do Centra denních služeb by se tento problém vyřešil a relaxaci a rehabilitaci zpříjemnil.Cena cca 490,-Kč.
 • Albi knihu
  Loni nám Ježíšek nadělil Albi tužku a je to opravdu oblíbená zábava našich klientů. Určitě by ocenili další knihy např. Hravá angličtina, Hravá přírodověda nebo kniha Už vím jak. Cena cca 360,-Kč.

 • Pokud jste si něco vybrali, můžete dárek rovnou sehnat, zabali a doručit do Nazaretu nebo obchodu "Galerie Nella"            v Galerii Dvořák na náměsti Přemysla Otakara II. v Č.Budějovicích. 
  Případně nám můžete poslat peníze na účet: 0571374399/0800 a my už dárek koupíme a zabalíme sami. 
  Předem velice děkujeme a přejeme Vám krásný vánoční čas.